Erken Hasat Zeytinyağı

5-17

Sınırsız Lezzet

Erken hasat natürel sızma zeytinyağı, zeytinyağları içerisinde en değerli olan zeytinyağı çeşididir. Normal zeytin hasatından önce başlanılan ve tamamaıyla ‘yeşil’ zeytinlerden elde edilen eşsiz nektadır. Kokusunda; çağala, muz ve yeşil bitkilerden oluşan kokuları hissetmek mümkündür.

Erken hasat sızma zeytinyağları diğer sızma yağlardan daha pahalıdır ve her zaman bulunması mümkün değildir. Çünkü olgunlaşmamış zeytinlerden daha az yağ elde edilir ve zeytinlerin tek tek doğrudan ağaçlardan toplanması gerekir. Düşük asit seviyesi ve yüksek polifenol (polifenole link verilecek) bu
yağların en belirgin özellikleridir. Ayrıca, daha yüksek antioksidan özelliğine sahiptir. Yüksek polifenoller ve antioksidanlar nedeniyle, erken hasat yağları genellikle daha uzun bir raf ömrüne sahiptir.

Erken Hasat, sağlığı geliştiren en zengin fenolik asit miktarlarından birine sahiptir, bu da sağlığı koruyucu bir antioksidandır ve bu da onu süper zeytinyağı yapar. Erken hasat zeytinyağı içerdiği bol miktarda vitamin, mineral sayesinde diğer zeytinyağlarına oranla daha sağlıklıdır. Salatalarda, tatlılarda, soğuk yemeklerde ve kahvaltılarda kullanılması önerilir. Sabahları ve akşamları birer yemek kaşığı içilmesi, sağlık açısından son derece faydalıdır.

Scroll to Top