Zeytinyağlarımız

Naturel Sızma Zeytinyağı

5-2

Natürel Sızma Zeytinyağları;  zeytin meyvesinin soğuk doğrudan “sıkım olarak” tekniği ile  sıkılarak, hiçbir kimyasal işlem görmeden, katkı maddesi içermeden, zeytinin doğal halinden elde edilmektedir.Natürel yağlar içerisinde en değerlisidir.

Meyvemsi tadı ile zeytine en yakın yağ özelliğini taşır.Kendine has sarımsı ve yeşil renkte olabilir. Meyvemsilik özelliği ve aromaya sahiptir. En iyi, yere dökülmemiş “Kilis yağlık”(Kilis Bölgesi Zeytinlerine link verilecek) zeytinlerinden elde edilmektedir. Natürel sızma zeytinyağının en yüksek kalite ve saflıkta olduğundan emin olmak için, tüm süreçler yakından takip edilmektedir.

TAZELİK ve SOĞUK SIKIM

Dalından toplana zeytinler, ilk önce yıkanır ve yaprak ve diğer karışımlardan temizlenir. Bu aşamdan sonra, işleneceği sıcaklık kontrolleri yapılır, “soğuk sıkım” olarak  zeytinyağına dönüşür. Bu işlem basit gibi görünsede, sıcaklık kontrolü ve zeytinlerin işlenme zamanı zeytin yağının kalitesini ve lezzetini belirler.

 

Organik Zeytinyağı

5-1

Harika bir tada sahip…
Kilis yağlık çeşidi zeytinlerinden tek tek toplanan zeytinlerden “soğuk sıkım” yapılarak elde edilmiştir. Zeytinyağlarımız,doğal yöntemlerle herhangi bir kimyasal tarım ilacı ve gübresi kullanılmadan elde edilmektedir.

Doğal, katkısız zeytinyağı arayanların doğru adresi olan Masmana, uluslararası sertifikasyon kuruluşu Ecocert IMO Denetim ve Belgelendirme Ltd. Şti (TR-OT-003) ve TC Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sertifikalandırılmıştır ve periyodik olarak denetlenmektedir.

Zeytinler tek bölgenin mahsülü olup diğer bahçenin ürünleriyle karıştırılmamaktadır.

Erken Hasat Zeytinyağı

9

Erken hasat natürel sızma zeytinyağı, zeytinyağları içerisinde en değerli olan zeytinyağı çeşididir. Normal zeytin hasatından önce başlanılan ve tamamaıyla ‘yeşil’ zeytinlerden elde edilen eşsiz nektadır. Kokusunda; çağala, muz ve yeşil bitkilerden oluşan kokuları hissetmek mümkündür.

Erken hasat sızma zeytinyağları diğer sızma yağlardan daha pahalıdır ve her zaman bulunması mümkün değildir. Çünkü olgunlaşmamış zeytinlerden daha az yağ elde edilir ve zeytinlerin tek tek doğrudan ağaçlardan toplanması gerekir. Düşük asit seviyesi ve yüksek polifenol (polifenole link verilecek) bu
yağların en belirgin özellikleridir. Ayrıca, daha yüksek antioksidan özelliğine sahiptir. Yüksek polifenoller ve antioksidanlar nedeniyle, erken hasat yağları genellikle daha uzun bir raf ömrüne sahiptir.

Erken Hasat, sağlığı geliştiren en zengin fenolik asit miktarlarından birine sahiptir, bu da sağlığı koruyucu bir antioksidandır ve bu da onu süper zeytinyağı yapar. Erken hasat zeytinyağı içerdiği bol miktarda vitamin, mineral sayesinde diğer zeytinyağlarına oranla daha sağlıklıdır. Salatalarda, tatlılarda, soğuk yemeklerde ve kahvaltılarda kullanılması önerilir. Sabahları ve akşamları birer yemek kaşığı içilmesi, sağlık açısından son derece faydalıdır.

Scroll to Top